Informacje o programie
1.Program ZIELONE PODWÓRKA SZCZECINA (nazywany dalej PROGRAMEM) stanowi element przyjętej przez Radę Miasta Polityki Mieszkaniowej oraz Strategii Renowacji i dotyczy wspólnot mieszkaniowych w budynkach położonych na terenie Miasta Szczecin, które spełniają łącznie poniższe warunki:
- znajdują się w nich lokale stanowiące własność Gminy Miasto Szczecin lub spółki komunalnej,
- mają zawarte porozumienie/umowę z Gminą Miasto Szczecin lub spółką komunalną na korzystanie z terenu stanowiącego własność Gminy Miasto Szczecin, służącego do użytku właścicieli nieruchomości wspólnej dla jej potrzeb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem nieruchomości.
2. Celem PROGRAMU jest polepszenie wizerunku Miasta Szczecin poprzez poprawę warunków i estetyki otoczenia budynków, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia terenów zielonych wraz z towarzyszącą infrastrukturą i miejscami wypoczynku oraz placów zabaw dla dzieci. Cel realizowany będzie poprzez:
- dofinansowanie wspólnot mieszkaniowych występujących z inicjatywą udziału w kosztach zaprojektowanego przedsięwzięcia,
- działania wspierające oraz promujące i propagujące funkcjonowanie niniejszego PROGRAMU.
Dofinansowaniem mogą być objęte przede wszystkim działania polegające na tworzeniu terenów zielonych (np. trawniki, nasadzenia, żywopłoty) wraz z towarzyszącą infrastrukturą i miejscami wypoczynku (np. chodniki, ławeczki) oraz placów zabaw dla dzieci (np. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice).
Wysokość dofinansowania może wynosić:
- w przypadku tworzenia terenów zielonych wraz z towarzyszącą infrastrukturą i miejscami wypoczynku –75 % kwoty przypadającej na koszty przedsięwzięcia,
- w przypadku tworzenia placów zabaw dla dzieci – 95 % kwoty przypadającej na koszty zakupu i montażu urządzeń zabawowych oraz specjalistycznej nawierzchni wykładanej pod urządzeniami zabawowymi.
3. Rozpatrywanie wniosków.
- Warunkiem rozpatrzenia wniosku w sprawie przyznania dofinansowania jest sporządzenie dokumentacji w formie projektu oraz kosztorysów ofertowych z rozbiciem na poszczególne rodzaje prac:
- tworzenie miejsc zielonych (np. trawniki, nasadzenia, żywopłoty),
- tworzenie infrastruktury towarzyszącej (np. chodniki, ławeczki),
- tworzenie placów zabaw dla dzieci (np. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice).
- Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych zastrzega sobie prawo weryfikacji złożonych kosztorysów pod względem rzeczowym i finansowym. Propozycje zmian i uwagi do kosztorysów przekazywane są do zarządów wspólnot. Po pisemnym zaakceptowaniu zmian przez wspólnotę mieszkaniową w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od dnia otrzymania informacji – wniosek podlega rozpatrzeniu. Brak akceptacji lub złożenie pisma po upływie wyznaczonego terminu skutkuje wyłączeniem wniosku z dalszego rozpatrywania.
NASZA FIRMA POMAGA W STWORZENIU PROJEKTU ORAZ W JEGO REALIZACJI.
JEŻELI PAŃSTWA WSPÓLNOTA ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO PROGRAMU TO SKONTAKTUCIE SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ.